پشتیبانی سئو پایه

مراحل پشتیبانی سئو پایه

1- مشاوره

2- تحقیق کلید واژه

3- آنالیز ساختار سایت

4- کانفیگ اولیه سئو

5- کانفیگ AMP

6- سئو تکنیکال

1- مشاوره سئو

ماجرا از این قرار است بدون راهنما هم به مقصد می‌رسید؛ اما حرکت در یک مسیرِ بدونِ راهنما، دست‌خوش پرداخت هزینه‏‌های ندانم کاری‌ست. مسیری که پیش رو دارید را بیش از صدبار رفته‌ایم و عین کف دست‌مان بلدش هستیم. شنیدن تجربه‌های خوب و بد از ما، می‌تواند جلوی هدررفتن پول، وقت و انرژی‌تان را بگیرد.
مشاوره سئو، حکم آماده‌شدن قبل از مسابقه‌ی دو را دارد. به این صورت که می‌دانید :
• چطور در طول مسیر انرژی‌مان را تقسیم‌بندی کنیم؟
• موانع پیش‌رو چه هستند و چطور از آن‌ها رد شویم؟
• چطور فاصله را از رقیب عقبی بیشتر و از حریف جلویی کم کنیم؟
• اگر در طول مسیر به مشکل خوردیم چطور برطرفش کنیم؟
مشاوره سئو به منزله‌ی انجام فعالیت‌های قبل، در حین و بعد از انجام سئو است. در مشاوره تخصصی سئو مشخص می‌شود استراتژی مناسب سئو برای وب‌سایت مان چیست؟ تأثیر مشاوره سئو زمانی مشخص می شود که پس از آن، جرقه‌ای در ذهن‌مان روشن می‌شود که باعث روشن‌شدن و شفاف‌سازی تمام کارهایی است که باید در طول مسیر انجام دهیم.

مشاوره سئو برای کسانی است که در اتاقی تاریک گیر کرده‌اند و منتظرند لحظه‌ای چراغ روشن شود تا درب خروجی را پیدا کنند. در جلسه‌ی مشاوره سئو به شما می‌گوییم :
• برای شروع به چه چیزی نیاز داریم؟
• چه ابزارهایی را باید استفاده کنیم؟
• چه زمانی باید شروع به لینک‌سازی کنیم؟
• هرهفته چند محتوا را باید منتشر کنیم؟
• آیا به تبلیغات گوگل ادز نیاز داریم یا خیر؟
• چه زمانی از ریپورتاژ آگهی استفاده کنیم؟
مشاوره سئو بین شما و ما مختص به یک جلسه نیست و می‌توانید تا هفت روز پس از جلسه مشاوره سئو، سوالات خود را از ما بپرسید. مشاورهای ما قبل از برگزاری جلسه اطلاعات لازم را از شما گرفته و با تهیه‌ی محتوای تصویری (عکس + ویدیو) سعی می‌کنند در جلسه مشاوره سئو، به بهترین شکل آن را انجام دهند.
این بخش در مدت یک جلسه و به صورت رایگان انجام میشود.

2- تحقیق کلید واژه

راننده‌ای را تصور کنید که بدون مقصد در شهر می‌راند. تا زمانی یک مقصد درست مشخص نکند، مجبور است به نقطه اول برگردد. بنزین هدر می‌دهد، وقت تلف می‌کند، هوا را بیشتر آلوده می‌کند و، پولی در نمی‌آورد؛ و در آخر هیچ به هیچ! حیران و سرگردان باید به نفطه شروع گردد. کارفرمایی را تصور کنید بدون دانستن کلمات کلیدی مناسب برای وب‌سایتش، اقدام به تولید محتوا می‌کند، سفارش ریپورتاژ می‌دهد، بک‌لینک می‌سازد و منتظر معجزه است؛ دست آخر در صفحه‌های آخر نتایج گوگل هم دیده نمی‌شود.
تحقیق کلمات کلیدی منجر به داشتن یک هدف مشخص برای رفتن در مسیر سئو می‌شود. می‌توانید وب‌سایت خود را با هرکلمه‌ای در صفحه اول نتایج گوگل بیاورید. اما اینکه آن کلمه چقدر برای شما مناسب و سودآور باشد، مهم‌تر است. فرض کنید یک وب‌سایت در زمینه اخبار موسیقی دارید، تحقیق کلمات کلیدی را انجام داده‌اید و اقدام به سئو می‌کنید. پس از بررسی نتایج متوجه می‌شوید با کلمات نامربوطی مانند خرید لباس، علائم بیماری، فواید دوش آب گرم و … در صفحه نتایج موتورهای جستجو مشاهده می‌شوید. چه حسی به شما دست می‌دهد؟

تحقیق کلمات کلیدی نیازمند یک تیم متخصص است تا تجربه‌های متفاوتی که در تحقیق کلمات کلیدی برای وب‌سایت‌هایی با انواع موضوعات داشته‌اند، می باشد. درصورتی که تحقیق کلمات کلیدی به نادرسی صورت بگیرد، منجر به هدردادن موارد زیر می‌شود :
• وقت     • پول     • انرژی     • فرصت
حالا اگر تحقیق کلمات کلیدی به درستی انجام شود منجر به چه چیزی می‌شود؟
• مشخص‌شدن هدف                                     • تعیین استراتژی صحیح سئو
• نوشتن تقویم محتوایی با کمک از رقبا               • زمان‌بندی انجام موارد سئو خارجی

داشتن پلن‌های جداگانه برای هرکلمه
اگر فکر می‌کنید تحقیق کلمات کلیدی را به درستی انجام داده‌اید، می‌توانید از مشاورهای متخصص ما کمک بگیرید، و درصورتی که نیاز به تحقیق کلمات کلیدی به روش درست را دارید ما کمک‌تان خواهیم‌کرد.
تحقیق کلمات کلیدی به صورت سه ماهه انجام می شود و هر ماه 10 کلمه کلیدی برای شما ارسال خواهد شد. پیش نیاز برای تحقیق کلمات کلیدی، جلسه مشاوره سئو می باشد. این مرحله در مدت 3 روز و به مبلغ 1/300/000 تومان انجام میشود.

3- آنالیز ساختار سایت

تصور کنیم وارد یک مرکز خرید لباس شده‌ایدم و قصد خرید شلوار جین مردانه آبی رنگ سایز 38 را داریم. به محض ورود یک سالن بزرگ را مشاهده می‌کنیم که تعداد زیادی لباس روی هم ریخته شده و باید شلوار مورد نظر خود را از میان آن‌ها پیدا کنیم. حتی اگر همان اول کالای خود را پیدا کنیم، خیلی کم احتمال دارد که آن را بخریم، اما اگر آن را پیدا نکنیم سریعاً آن‌جا را ترک می‌کنیم.

وارد فروشگاه بعدی که می‌شویم با یک تابلوی‌ راهنما مواجه می شویم که روی آن نوشته شده “جهت خرید شلوار جین به غرفه 5 مراجعه نمایید “، زمانی که به غرفه 5 رسیدیم، دو قسمت زنانه و مردانه را می‌بینیم که در هرقسمت قفسه‌هایی برای رنگ‌بندی شلوار جین وجود دارد. در قفسه شلوار جین آبی رنگ، به دنبال طبقه‌ای که سایز 38 را موجود داشته باشد می‌گردیم و در نهایت شلوار مورد نظرمان را انتخاب می‌‌کنیم.

ساختار سایتی که بدون هیچ پایه و اساسی تشکیل شده را می‌توان به فروشگاه اول تشبیه کرد.

 اما ساختار سایتی را که بر اساس اصول و به شیوه‌ی صحیح بنا شده را می‌توان به فروشگاه دوم تشبیه کرد. یک تفاوت بزرگ بین این دو ساختار سایت وجود دارد که در مورد اولی، وارد سایت می‌شویم و پس از چند ثانیه آن را می‌بندیم اما در مورد دوم  وارد سایت می‌شویم و توسط مسیری که برای‌مان مشخص شده به هدف‌مان می‌رسیم.

ویژگی‌های ساختار سایت :
• دسترسی آسان به صفحات
• کمک به کاربر برای رسیدن به هدف
• قرارگرفتن صفحات جدید در بخش مربوطه
• مشخص بودن موضوع هر قسمت برای موتورهای جستجو
• امکان بیشتر اشتراک‌گذاری لینک صفحه در شبکه‌های اجتماعی
آنالیز ساختار سایت‌ نیازمند یک متخصص است تا بتواند با بررسی قسمت‌های مختلف ، کل وب‌سایت را به یک تصویر با ساختار منظم تبدیل کند.
این مرحله در مدت زمان 5 روز و به مبلغ 800/000 تومان انجام میشود.

4- کانفینگ اولیه سئو و بستر سازی

برای زودتر رسیدن به مقصد، ماشین خود را تقویت کنید. با ماشین معمولی هم به مقصد می رسید، اما با یک ماشین با موتور تقویت شده زودتر! زمانی که همه با ماشین تقویت نشده خود در مسابقه شرکت کرده اند، شانس برنده شدن کسی که موتور ماشینش را تقویت کرده بیشتر است. دو گشتی گیر را فرض کنید که اولی فقط با تمرین و سختی روی تشک آمده و دومی در کنار تمرین و سختی ها مواردی از جمله برنامه غذایی مناسب، فیلم آنالیز رقیب، شنیدن نکات مهم قبل از شروع مسابقه، آماده سازی بدن قبل از مسابقه و … را رعایت کرده است . شانس کدام یک بیشتر است؟قطعاَ کشتی گیر دوم!

این اختیار با شماست که یک سر و گردن از رقبا بالاتر باشید یا مثل آن ها. اگر شانس برنده شدن بیشتری را می خواهید، باید موتور وب سایت خود را تقویت کنید. برای تقویت وب سایت خود می توانید :

  • امینت آن را بالاتر ببرید.
  • تنظیمات سئو سایت را به درستی انجام دهید.
  • سرعت سایت بهبود دهید
  • تصاویر سایت را بهینه کنید و …

کافینگ اولیه سئو نیازمند یک تیم با تجربه و حرفه ای است تا تمام موراد مورد نیاز کانفیگ اولیه سئو را به خوبی انجام دهد. برخی از مواردی که در کانفیگ اولیه انجام می شود به شرح زیر است :
بهینه سازی عنوان سایت استفاده ازکلید واژه برند و کلمات کلیدی اصلی در عنوان و متادسکریپشن
نصب افزونه های مورد نیاز برای سئو افزونه های مربوط به بهبود سئو، حذف کدهای مخرب، افزونه های کش و …
اتصال سایت به شبکه های اجتماعی متصل کردن سایت به فیسبوک، توییتر، لیندکین، اینستاگرام و …
افزایش سرعت بهبود سرعت بارگذاری سایت با نصب افزونه های مورد نیاز
بهینه سازی سورس سایت حذف برخی از کدهای اضافی و کدهایی که باعث کاهش امنیت سایت می شود. از آن جایی هر کدام از موارد بالا نیازمند یک سری ابزارهای مناسب خودش است، باید این کار توسط افرادی انجام شود که آزمون و خطاها را کرده باشند تا وب سایت شما را ابزاری برای آزمون و خطا قرار ندهند.
 پیش نیاز کانفیگ اولیه سئو، تحقیق کلمات کلیدی می باشد.
این مرحله در مدت زمان 10 روز و به مبلغ 1/200/000 تومان انجام میشود.

5- کانفیگ اولیه AMP

تصور کنید در یک هایپرمارکت به دنبال ماست هستید، در حالت اول باید کلی جنس را جا به جا کنید تا به جنس دلخواه خود برسید، اما حالت دوم به این گونه است به محض اینکه به دنبال ماست گشتید، آن را پیدا کنید!!! قطعا حالت دوئم بهتر از حالت اول است.
ای ام پی (AMP) صفحات موبایلی شتاب یافته (Accelerated Mobile Pages) است. AMP باعث می شود با بازدیدکنندگان با بالاترین سرعت وب سایت شما را مشاهده کنند. اگر با موبایل خود کلمه ای را در گوگل سرچ کنید و روی یکی از سایت ها کلیک کنید احتمالا چندین ثانیه طول می کشد تا مطلب مورد نظر را مشاهده کنید، اما برخی از سایت ها هستند که بلافاصله پس از کلیک به طور کامل مطلب مورد نظر را نمایش می دهند. این وب سایت های از قابلیت اِی اِم پی استفاده کرده اند.
با توجه به اینکه گوگل چندین سالی است بیشتر تمرکز خود را برروی کاربران موبایلی گذاشته است لذا عقلانی است تا با استفاده از AMP در وب سایت، سرعت خود را چندین برابر کنیم.

AMP باعث حذف کدهای سنگین سایت شده و حجم صفحه را کمتر می کند. ای ام پی AMP قابلیت سفارشی سازی را دارد، به نحوی که می توانید مشخص کنید برای کدام نوع از صفحه های شما AMP فعال شود. صفحه اصلی؟ محصولات؟ مقاله ها؟ برگه ها یا …؟ حتی می توانید رنگ هدر را سفارشی سازی کنید، یک لوگو انتخاب کنید و مشخص کنید چه امکاناتی را در صفحات ای ام پی نمایش دهید. اما این پروسه به نظر ساده نیازمند یک متخصص است تا به خوبی آن را روی وب سایت پیاده کند و در صورت نیاز بخش های مورد نیاز را با کدنویسی تغییر دهد.
این مرحله در مدت زمان 3 روز و به مبلغ 700/000 تومان انجام میشود.

6- سئو تکنیکال

در فروشگاهی که تزئینات بیش از حدی وجود دارد، از جلوه محصولات کم می کند. همچنین در فروشگاهی که تزئینات وجود ندارد، از جلوه مغازه کم می کند. پس تزئینات و شاخ و برگ دادن به اندازه ای مشخص، برای فضای فروشگاه خوب است. بعضی از این موارد برای مشتری قابل رویت و بعضی دیگر غیرقابل رویت هستند.
در دنیای تجارت الکترونیکی نیز باید کارهایی انجام دهیم که به طور غیرمستقیم در جذب و جلب مشتری تاثیر گذار باشد. چون فروش از طریق وب سایت، یکی از زیرشاخه های تجارت الکترونیک هست پس نیازاست تا به وب سایت خود کمی شاخ و برگ دهیم. برای این کار باید کارهایی را که به افزایش سرعت، افزایش امنیت، افزایش تحلیل و … کمک می کند را انجام دهیم.
سئو تکنیکال به بررسی و رفع مشکلات سایت از نظر سئو می پردازد تا با برطرف کردن آن ها بتوان جایگاه بهتری را در نتایج موتورهای جستجو کسب کرد. در سئو تکنیکال با یک سری تغییرات فنی، به درک بهتر موتورهای جستجو از وب سایت مان کمک می کنیم.

پیش نیاز سئو تکنیکال، کانفیگ سئو اولیه می باشد و سئو تکنیکال شامل مواردی از جمله :
• ثبت سایت در لوکال مپ (Locall map)
• ایجاد و بهینه سازی سایت مپ (SiteMap)
• ایجاد و بهینه سازی فایل روبوت (Robots)
• ایجاد برد کرامب (Bread Crump)
• بهینه سازی کدهای اسکیما (Schema)
• حذف زامبی پیج (Zombie Page)
و دیگر موارد می شود که بهینه سازی هرکدارم از موارد سئو تکنیکال نیاز به دانش تخصصی خود را دارند. گاهی اضافه یا حذف کردن یک کلمه کد، می تواند بخشی از سایت ما را مختل کند. به همین دلیل لازم است تا سئو تکنیکال وب سایت مان توسط افرادی متخصص، با تجربه و بروز انجام شود.
سئو تکنیکال بخشی از خدمات ما می باشد که معتقدیم در صورت صحیح انجام دادن و رعایت نکات مرتبط آن با سئو، می توانیم کمک بزرگی به افزایش رتبه های سایت در SERP کنیم.این مرحله در مدت زمان 15 روز و با مبلغ 2/300/000 تومان انجام میشود.

پشتیبانی سئو پایه

جهت مشاهده توضیحات کلیک نمایید

پشتیبانی سئو تکمیلی

جهت مشاهده توضیحات کلیک نمایید

پشتیبانی سئو پیشرفته

جهت مشاهده توضیحات کلیک نمایید