سرور و هاستینگ

تفاوت هاست و سرور چیست؟

بطور کلی هاست یک فضا از سرور می باشد که وب سایت شما در آن قرار میگیرد، اما نمی توان بطور یقین گفت که هاست زیر مجموعه سرور می باشد و یا سرور زیر مجموعه هاست می باشد. زیرا ممکن است یک هاستی مربوط به یک وبسایت داشته باشیم که نیازمند چندین سرور باشد، مانند شبکه های اجتماعی همچون facebook و یا چندین وب سایت داشته باشیم که همه از طریق یک سرور پشتیبانی بشوند.

هاستینگ یا سرویس میزبانی چیست؟

هاستینگ مکانی برای میزبانی سایت شما می باشد که می توانید اطلاعاتتان را برای عموم به نمایش بگذارید که از یک صفحه ساده تا یک سایت داینامیک و حرفه ای فروشگاه و یا یک گالری حرفه ای که می تواند با تکنولوژی های سمت سرور همانند PHP ,ASP.NET ,JSP ,Cold Fiuson و بانک اطلاعاتی MSSQL ,MYSQL استفاده کند که تمامی این سرویس ها سمت سرور توسط هاست و شرکت ارائه دهنده آن تامین می شود.

 یکی دیگر از امکانات و قابلیت سرویس هاست برای دامنه شما، ایمیل های متعددی است که می توانید آنها را ایجاد و در محیطی همانند یاهو یا جیمیل مشاهده و ارسال نمایید.

پس داشتن یک نام دامنه بدون سرویس هاست همانند ثبت نام شرکت شما در دفاتر اسناد رسمی است، بدون اینکه مکانی برای شرکت خود داشته باشید.

با توجه به اینکه وب سایت شما از چه نوع زبانی برای طراحی سایت استفاده می کند، می توانید سرویس هاست لینوکس یا هاست ویندوز از ما خریداری نمایید.